Trafik kazasında yaralanmışsanız ne yaparsınız?

Trafik Kazası Yaralanması

Trafik Kazası Yaralamalı

Yaralanmalı trafik kazası gerçekleştiğinde trafik kazası geçiren şahıslardan herhangi biri ufak bir yara almış olsa bile mutlaka hastaneye götürülmelidir. Çünkü trafik kazası gerçekleştiğinde, çarpışmanın yarattığı hasar ile birlikte trafik kazası geçiren kişilerden birisinin iç organları zedelenmiş ya da tahmin edilemeyecek başka bir durum gerçekleşmiş olabilir. Nitekim trafik kazası gerçekleştiğinde, sıyrıklarla atlatılsa bile bir hastaneye gidip, doktor kontrolünden geçilmelidir.

Trafik Kazası Y aralamalı Tazminat

Yaralanmalı trafik kazası tazminatı, kaza sonucu yaralanan kişi tarafından bu kazanın vuku bulmasına neden olan kişiden veya kaza geçiren aracın bağlı olduğu sigorta şirketinden alınır. Bu alınma süreci de hukuki yollarla olur. Kati suretle ihkak-ı hak bir şekilde tazminat alınmamalıdır. Yaralamalı trafik kazası tazminatının içeriği şu şekildedir;

  • Yaralı kişi, yaralı olduğu sürece alamadığı maaşlarını, eğer kendi işiyse de kazanamadığı tutarları,
  • Yaralanmalı trafik kazası sonucu gördüğü tedavilerin masraflarını,
  • Trafik kazası sonucunda malul olmuşsa kalıcı sakatlık tazminatı ve bakım masraflarını trafik kazası maddi tazminat kapsamında isteyebilir.

Ayrıyeten; yaralamalı trafik kazası sonucu yaralanan kişi manevi tazminat davası açarak kaza sonucunda ruh halinin bozulmasından dolayı manevi tazminat alabilir.

ARABULUCUYA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

ARABULUCUYA SORU SOR

 

BİZE ULAŞIN